FO1-BV1LT-2E (Valvula fluture e tipit të qeshur - Aktivizues elektrik)

Trupi

Cl / DI

Pn (lidhje)

Pn10 / 16 / ANSI150 / JIS10k

Selia

EPDM / NBR / VITON / Silicon

Disk

DI / CF8 / CF8M

Lidhje

Midis fllanxhave

Aktuatori

Aktivizues elektrik

Detaje të Produktit

● Shkurtër
Valvula e fluturave të tipit LT është e përshtatshme për furnizimin me ujë dhe kullimin dhe tubacionin e gazit të ushqimit, ilaçeve, industrisë kimike, naftës, energjisë elektrike, metalurgjisë, ndërtimeve urbane, tekstileve të lehta, prodhimit të letrave, etj

● Karakteristikat
1. Në sektorin e djegies së squfurit, shndërrimit dhe thithjes së thatë të sistemit të acidit sulfurik që digjet squfur, është marka e preferuar e valvulës për uzinën e acidit sulfurik me bazë squfuri. Konsiderohet si një valvul fluture me performancë të mirë vulosjeje, funksionim të lehtë, korrozion sekondar, rezistencë ndaj temperaturës së lartë, funksionim të përshtatshëm, funksionim fleksibël, përdorim të sigurt dhe të besueshëm, i cili është përdorur gjerësisht.
2. Valvula e fluturave të tipit Lug përdoret gjerësisht në: industri kimike, petrokimike, shkrirjes, farmaceutike, ushqimore dhe industri të tjera në avull, ajër, gaz, amoniak, vaj, ujë, shëllirë, alkali, ujë deti, acid nitrik, acid klorhidrik , acid sulfurik, acid fosforik dhe media të tjera në tubacion si një pajisje rregulluese dhe përgjuese

8

APLIKACION
Përdorimi i përgjithshëm: Uji, uji i detit, gazi, ajri nën presion, acidet etj.

KARAKTERISTIKAT E PENRGJITHSHME
Valvola fluture elastike të tipit të ulëseve
Dizajni sipas BS EN593 / API609
Shtrëngimi në të dy mënyrat. Lloji i qafës me veshë të filetuar.
Mëngë fleksibile e adaptuar në formën e trupit siguron çift rrotullues të ulët të funksionimit. Gjysma e rrjedhës duke dhënë një koeficient të lartë të rrjedhës. Disk i makinerisë në periferi duke dhënë një çift rrotullues të ulët dhe të rregullt. fllanxhë montimi sipas ISO 5211.

NDERTIMI

1 TRUPI Cl / DI / WCB / Çelik pa çelik
2 SEAT EPDM / NBR / PTFE / SILIKON
3 DISK Çeliku DI / CF8 / CF8M / Al-Bc / DUPLEX
4 RRJEDH SS304 / 316/416
5 BUSHING PTFE / BRONZE
6 Unaza NBR / EPDM
7 BUSHING PTFE / BRONZE
8 BOLT Çelik pa çelik
9 Unaza e presionit Çeliku i karbonit
10 BOLT Çelik pa çelik
11 RASTRUES I RRJETS Çelik pa çelik
12 AKUTATORI ELEKTIK
JO PJEST MATERIALE

STANDARDET

Prodhimi sipas kërkesave të direktivës Evropiane 2014/68 / EU, moduloni H Ballë për ballë sipas standardeve NF EN558 SERIE 20.ISO5752, DIN3202.
Montimi midis fllanxhave UNI EN1092: PN10 / 16, ANSI150, JIS 5K / 10K.BS 10JALBE etj.
Trupi: 24bar
Selia: 17.6bar


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Produkte te Lidhura