FO1-BV1LT-2E (засилен вентил на пеперутка - електричен побудувач)

Тело

Cl / DI

Pn (врска)

Pn10 / 16 / ANSI150 / JIS10k

Седиште

EPDM / NBR / VITON / Силикон

Диск

DI / CF8 / CF8M

Поврзување

Помеѓу прирабниците

Активатор

Електричен побудувач

Детали за производот

● Краток
Пеперутка вентил од типот LT е погоден за водоснабдување и одводнување и гасовод на храна, лекови, хемиска индустрија, нафта, електрична енергија, металургија, градска градба, лесен текстил, производство на хартија и др.

● Карактеристики
1. Во делот за горење на сулфур, конверзија и сува апсорпција на системот за сулфурна киселина што гори сулфур, тоа е најпосакувана марка на вентил за растение на сулфурна киселина врз основа на сулфур. Се смета за вентил за пеперутка со добри перформанси на запечатување, лесна работа, секундарна корозија, отпорност на висока температура, погодно работење, флексибилно работење, безбедна и сигурна употреба, која е широко користена.
2. Вентил за пеперутка од типот на лагер е исто така широко користен во: хемиски, петрохемиски, топење, фармацевтска, храна и други индустрии во пареа, воздух, гас, амонијак, масло, вода, саламура, алкали, морска вода, азотна киселина, хлороводородна киселина , сулфурна киселина, фосфорна киселина и други медиуми на цевководот како уред за регулирање и пресретнување

8

ПРИМЕНА
Општа употреба: Вода, морска вода, гас, воздух под притисок, киселини итн.

КАРАКТЕРИСТИКИ ГЕНЕРАЛИ
Еластични вентили на пеперутки од типот на бубачки за седишта
Дизајн според BS EN593 / API609
Затегнатост на двата начина. Вид на лабава со навојни уши.
Флексибилен ракав прилагоден на формата на каросеријата обезбедува низок работен вртежен момент. Полу стеблото дава висок коефициент на проток. Машински диск на периферијата дава мал и редовен вртежен момент. Стебло што не може да се поврати прирабница за монтирање според ISO 5211.

ГРАДБА

1 ТЕЛО Cl / DI / WCB / не'рѓосувачки челик
2 СЕДЕЕ EPDM / NBR / тефлонски силикон
3 ДИСКИ DI / CF8 / CF8M / Al-Bc / ДУПЛЕКС ЧЕЛИК
4 Матични SS304 / 316/416
5 ЦРВЕЕ Тефлонски / бронзен
6 О-РИНГ НБР / ЕПДМ
7 ЦРВЕЕ Тефлонски / бронзен
8 БОЛТ Не'рѓосувачки челик
9 Прстенот на притисокот ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК
10 БОЛТ Не'рѓосувачки челик
11 ПЛАТЕН ПРЕДАВАЧ Не'рѓосувачки челик
12 ЕЛЕКТИЧЕН АКУТАТОР
НЕ ДЕЛОВИ МАТЕРИЈАЛ

СТАНДАРДИ

Производство според барањата на европската директива 2014/68 / ЕУ, модулирајте го H лице в лице според стандардите NF EN558 SERIE 20.ISO5752, DIN3202.
Монтирање помеѓу прирабници UNI EN1092: PN10 / 16, ANSI150, JIS 5K / 10K.BS 10JALBE итн.
Тело: 24bar
Седиште: 17,6bar


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи